sestavaChaloupka T., Hrůša M., Klusáček J., Knopp R., Lajdorf M., Lesenský P., Machálek J., Máša P., Zlatohlávek D.
střelciHrůša M. (1), Lesenský P. (1), Máša P. (1)
muž zápasuKlusáček J.
fanoušciVeselá A.

K zápasu osmifinále Zimní ligy a jubilejnímu 500. utkání v historii Raz Náraz jsme nastoupili v silné sestavě, po delší době se na hřišti objevili hráči Klusáček a Máša a jejich kvalita byla znát. Celý tým bojoval a naše nasazení dělalo soupeři velké problémy. O výsledku tak rozhodly zákroky gólmanů zejména pak soupeřova, který neuvěřitelně zachránil dvě tutové gólovky a měl i štěstí v podobě dvou nastřelených tyček. Na druhé straně náš Zlatohlávek měl spíše smůlu,když soupeř přesně trefil přímý kop a hlavně i rozhodující čtvrtou branku téměř z poloviny hřiště. Dnešní výkon tak lze shrnout tak, že nám chyběl kousek štěstí, v žádném případě jsme nebyli horším týmem.

14. 03. 2010 - Střelice
soupeřAC Systém V.Bitýška
skóre3:3
sestavaHrůša M., Knopp R., Lajdorf M., Lesenský P., Machálek J., Trenz T., Zlatohlávek D.
střelciLesenský P. (3)
muž zápasuLesenský P.

Zápas, který byl přímým soubojem o poslední místo v tabulce jsme chtěli jednoznačně vyhrát. Byli jsme lepším týmem a kromě tří branek nastřelili hned třikrát také brankovou konstrukci soupeře. To se nám vymstilo když dokázal nejprve snížit a poté i vyrovnat pouhou 1 vteřinu před koncem ! Naprosto jsme totiž závěr nezvládli po taktické stránce kdy při rozehrání rohového kopu 15 sekund před závěrečným hvizdem jsme se místo zdržování v rohu snažili standartně rozehrát, což se nám více než vymstilo. Nezbývá tedy než čekat jestli některý z dalších dvou týmů nad námi také nezaváhal.

soupeřFC Atraps
skóre2:4
střelciLesenský P. (1), Trenz T. (1)
muž zápasuTrenz T.

Ke svému již 450. utkání v dresu Raz Náraz dnes nastoupil hráč Lajdorf. Zápas s mnohem lepším soupeřem jsme odehráli velice dobře a se ctí. Nebýt dvou nastřelených břeven, možná jsme dokonce mohli sahat i po bodu. Je ale nutné přiznat si kvality soupeře doplněného navíc o vynikajícího gólmana. Náš výkon byl velmi dobrý a tomu odpovídá i slušný výsledek.

28. 02. 2010 - Střelice
soupeřJehnice
skóre5:1
sestavaChaloupka T., Knopp R., Lajdorf M., Lesenský P., Machálek J., Vejlupek L., Zlatohlávek D.
střelciKnopp R. (1), Lajdorf M. (1), Lesenský P. (3)
kartyChaloupka T. (ŽK)

Zápas s hratelným soupeřem jsme velmi dobře zvládli. Ze začátku šlo o bojovný a vyrovnaný zápas, ale postupem času jsme dokázali a to dokonce i kombinačně soupeře přehrát a svoji převahu vyjádřit i góly. Zejména závěr zápasu, který si střelec Lesenský proměnil v exhibici byl pro naše fanoušky velmi příjemný. Hráč Knopp, který se střelecky prosadil v obou dnešních zápasech se dostal na metu 99 vstřelených branek a proto všichni s napětím čekáme jeho příští jubilejní stý zásah.

soupeřFlegmatik Čebín
skóre3:6
střelciKnopp R. (1), Lesenský P. (2)
muž zápasuZlatohlávek D.

V zápase s jasně lepším soupeřem jsme neuvěřitelně dlouho dokázali držet krok a škoda neproměněných šancí prvního poločasu. Ve drůhé půli soupeř svou výraznou převahu korunoval i góly. Naše vystoupení ale bylo vzhledem k protivníkovým kvalitám velmi dobré.

14. 02. 2010 - Střelice
soupeřMoravské Bránice
skóre4:6
sestavaChaloupka T., Lajdorf M., Lesenský P., Machálek J., Trenz T., Zlatohlávek D.
střelciChaloupka T. (1), Lesenský P. (1), Trenz T. (2)

V tomto zápase jsme pomýšleli i na výhru a ze začátku to tak i vypadalo. Snadné vedení 2:0 a další nedotažené tutovky, ale soupeře nezlomily a tak záhy po zbytečných chybách vyrovnal na 2:2. Nedokázali jsme zúročit naše šance a tradičně jsme i nezvládli druhý poločas. Nápor a snaha v samotném závěru již byly přece jen trochu bezzubé. V zápase opět potvrdil svůj přínos pro tým a výbornou současnou formu hráč Trenz.

soupeřTaurito
skóre4:10
střelciChaloupka T. (1), Lesenský P. (3)
muž zápasuChaloupka T.

Ke svému významnému jubileu nastoupil hráč Chaloupka, který v tomto zápase odehrál svoje již 400. utkání v dresu Raz Náraz. Snažil se běhal, vstřelil krásnou branku a po zásluze získal i ocenění hráč utkání. Jinak jsme však s pouhým jedním hráčem na střídání neměli šanci. Jednoznačně lepší soupeř nás ve druhém poločase, kdy nám tradičně ubývají síly doslova rozcupoval.

07. 02. 2010 - Střelice
soupeřABH Design
skóre3:8
sestavaChaloupka T., Hrůša M., Knopp R., Lajdorf M., Lesenský P., Machálek J., Trenz T., Vejlupek L., Zlatohlávek D.
střelciHrůša M. (2), Lesenský P. (1)
muž zápasuHrůša M.

Úvod byl vcelku vyrovnaný a zápas měl zajímavý náboj, pak jsme však předvedli naši „tradiční pětiminutovku” ve které jsme dostali hned čtyři branky a rozjetý tým protivníka si už utkání pohlídal až do konce. Opět doslova řádil nový přírůstek Hrůša, který vstřelil hned dvě branky. Sice je na něm znát ještě nerozehranost a také si ještě chvíli bude zvykat na styl hry našeho týmu, ale již teď vypadá jako velmi slibná posila do zbytku Zimní Ligy 2010. Se ziskem tří branek ze dvou odehraných zápasů se po letech stal prvním kdo s průměrem 1,5 branky na zápas dočasně „přeskočil” šutéra Lesenského :-)

soupeřEliška
skóre4:5
střelciHrůša M. (1), Lesenský P. (1), Trenz T. (1), Vejlupek L. (1)

Do konce Zimní Ligy byl do kádru Raz Náraz angažován mladý hráč Michal Hrůša, který se po vzoru Davida Beckhama nebo Landona Donovana rozhodl přejít na hostování, aby se rozehrál před svým ročním angažmá v Rakousku. Vedení týmu zatím jedná s jeho současným majitelem a bude zvažovat, zda má či nemá zájem o případný nástup tohoto mladého útočníka do příštího ligového ročníku v dresu RN. Zápas jsme měli výborně rozehraný a zejména dvojice Trenz, Hrůša dělala soupeři velké problémy. Tradičně jsme ale dělali hloupé chyby vzadu a zbytečně tak prohráli utkání ve kterém jsme promarnili možnost získání všech tří bodů.

31. 01. 2010 - Střelice
soupeřRespect Kuřim
skóre4:3
sestavaChaloupka T., Knopp R., Lajdorf M., Lesenský P., Machálek J.
střelciChaloupka T. (1), Knopp R. (1), Lesenský P. (2)
kartyLesenský P. (ŽK)

Ve druhém utkání jsme s mladým týmem soupeře dokázali i bez možnosti střídat neuvěřitelně držet krok. Lesenský dělal obraně protivníka obrovské problémy a když se trefili i krásnou bombou téměř z poloviny hřiště Knopp a nekompromisně zblízka Chaloupka, jenž vstřelil svoji jubilejní 70. branku v dresu Raz Náraz, byl z toho naprosto nečekaný zisk všech tří bodů !!!

soupeřAtlantis
skóre1:7
střelciLesenský P. (1)
muž zápasuKnopp R.

Dnes to bylo opravdu náročné. Hráči Klusáček, Zlatohlávek a Vejlupek měli jiné povinnosti a agilního Trenze zase vyřadilo zranění, když po ostrém faulu loktem doléčoval otřes mozku. Hráč Máša pak nedorazil ani se neomluvil. Bez střídání jsme se tak snažili spíše o poziční hru na jediný hrot, technický dobrý soupeř nás však celkem snadno přehrál.

17. 01. 2010 - Střelice
soupeřPavlovice
skóre3:10
sestavaChaloupka T., Knopp R., Lajdorf M., Lesenský P., Machálek J., Trenz T., Zlatohlávek D.
kartyZlatohlávek D. (ŽK)
fanoušciChaloupka P., Kabelková D., Veselá A.

Protože soupeř navrhl odehrát příští utkání už dnes, máme tak další víkend volno a nemusíme do Střelic kvůli jedinému zápasu. První poločas jsme si ani neškrtli a prohráli ho 1:5, nástup do druhé půle nám však více než vyšel a po dvou ukázkových akcích jsme hned v prvních dvou minutách snížili až na 3:5. Pak nás ale neskutečně vychytal soupeřův brankář který chytil dobrých 7 nebo 8 jasných gólů. Totéž se nedalo říci o našem Zlatohlávkovi, kterému z přečíslení, brejků nebo dobře zahraných standartek soupeř nedal ani tu nejmenší šanci a výsledné skóre se tak zastavilo až na potupné desítce.

soupeřJuve
skóre3:8
střelciLesenský P. (1), Trenz T. (2)
kartyMachálek J. (ŽK)

Druhý zápas jsme rozehráli velice slušně a po krásné kombinaci a dvou výstavních brankách dnes neudržitelného Trenze jsme dokonce vedli 3:2. V poslední čtvrtině utkání jsme ale tradičně odešli fyzicky, začali dělat chyby a nestíhali se vracet. Soupeř to potrestal více než studenou sprchou když dal během 8 minut hned pět branek.

skóre1:4
střelciTrenz T. (1)
kartyTrenz T. (ŽK)

Tým soupeře složený s 11 mladých a trénovaných futsalistů, kteří se prakticky nezastavili. Oproti tomu naše úmorná snaha, při které jsme se téměř nedostávali do šancí. Nejvíce tak byl vidět benjamínek Trenz, který v tomto zápase stihl vstřelit jediný gól, dostat žlutou kartu a ještě být vyhlášen jako muž zápasu.

09. 01. 2010 - Střelice
soupeřSK Moravany
skóre1:5
sestavaChaloupka T., Klusáček J., Lajdorf M., Lesenský P., Máša P., Vejlupek L., Zlatohlávek D.
kartyKlusáček J. (ŽK), Lesenský P. (ŽK)
muž zápasuChaloupka T., Klusáček J.

Do druhého utkání bohužel nemohl nastoupit zraněný kapitán Machálek, který si neštastně poranil kotník, v jeho průběhu pak chvíli nehrál ani Vejlupek. Od začátku bylo jasné, že na soupeře herně nestačíme, škoda však byla hloupých chyb, kterými jsme jeho převahu jen umocňovali. Rozhodčí pokračoval ve svém matném výkonu a zejména udělení žlutých karet dvojici Lesenský, Klusáček zřejmě chápe málokdo ještě nyní. Cenný úspěch vstřelil ke konci zápasu opět šutér Lesenský, který tak má po dvou odehraných zápasech na kontě opět hned čtyři branky.

soupeřOrel Obřany
skóre3:3
sestavaChaloupka T., Klusáček J., Lajdorf M., Lesenský P., Machálek J., Máša P., Vejlupek L., Zlatohlávek D.
kartyMáša P. (ŽK)

Tak jsme po proválených a prožraných Vánocích zase zkusili trochu pohybu a záhy přišli na to, že je to hoooodně náročný. Soupeř byl technicky trochu lepší, ale nebýt důležitého pana sudího, který zbytečně hru kouskoval a  kazil hloupými výroky a také našich hloupých chyb, mohli jsme s trochou štěstí urvat i všechny tři body. Nejvíce mrzí asi špatně postavená zeď při přímém kopu, ze kterého protivník srovnal na konečných 3:3 a to jsme přitom v utkání vedli už 3:1. Na první utkání po dlouhé době, to ale nebylo nejhorší.