sestavaChaloupka T., Gellner T., Lajdorf M., Lesenský P., Machálek J., Vejlupek L.
střelciLesenský P. (2)
muž zápasuChaloupka T.
fanoušciJochmanová M.

V posledním utkání ligového jara jsme se snažili získat body a zanechat na hřišti lepší dojem což se nám podařilo v obou případech na 100%. Zjednodušili jsme naši hru a také se tak trochu „dodýchali” z předchozího zápasu, takže jsme stíhali herně a ve velké části utkání dokonce i kondičně. Gólostroj Lesenský se z řady svých šancí dokázal prosadit sice „jen” dvakrát, díky skvělému Machálkovi a tentokrát výjimečně pozorné obranné hře to však k zisku všech tří bodů stačilo. S ligovým ročníkem se tak loučíme výhrou a můžeme s lepším pocitem vykročit k letnímu volnu a přípravě na nový ročník.

soupeřEldo
skóre1:6
střelciLesenský P. (1)
muž zápasuMachálek J.

Náročné počasí, dobrý soupeř, málo lidí na střídání a neproměňování šancí. To vše včetně výtečného gólmana soupeře udávalo tón. Vývoj zápasu výslednému debaklu neodpovídal, způsob proměňování šancí a hlavně jednoduchý přechod do útoku na straně soupeře však už ano. Ke svému jubilejnímu již 600. utkání v dresu Raz Náraz dnes nastoupil jeden ze zakladetelů a klíčových hráčů Jiří PIŽMA Machálek !! Přejeme mu všichni dobré zdraví, spokojenou rodinu a ještě hodně set zápasů v dresu RN.

02. 06. 2013 - Rybnická
soupeřBenfika
skóre3:4
sestavaChaloupka T., Gellner T., Knopp R., Lajdorf M., Lesenský P., Machálek J., Rakovský L., Zlatohlávek D., Špirk J.
střelciChaloupka T. (1), Lesenský P. (1), Rakovský L. (1)
muž zápasuChaloupka T., Rakovský L.
fanoušciVotavová T.

Ve druhém utkání jsme soupeře ze špičky tabulky zaskočili a zaslouženě i vedli. Namísto navýšení náskoku jsme však zhruba v pololivě utkání nezvládli zhruba osmiminutový úsek a soupeř vývoj zápasu dokonale otočil ze stavu 2:1 až na 2:4. Sice jsme se v závěru zase trochu dostali do zápasu a dokázali chytrou brankou Chaloupky snížit na rozdíl jediného gólu, na srovnání už ale bylo moc pozdě.

soupeřSaňaři C
skóre0:5

Zápas s týmem bojujícím o postup do 2.třídy nabídl zajímavou podívanou a v první půli jsme dokázali i držet krok. Naprosto nás však vychytal skvělý gólman soupeře, který si poradil i s těmi nejvyloženějšími šancemi. Ve druhé půli už si soupeř zkušeně hlídal svůj náskok a ten postupně navyšoval z nabídnutých brejků. Celkové skóre je dost kruté a rozhodně neodpovídá předvedené hře, soupeř však vyhrál zaslouženě.

26. 05. 2013 - Srbská
soupeřS.O.S.
skóre4:2
sestavaKlusáček J., Knopp R., Lajdorf M., Lesenský P., Machálek J., Rakovský L., Špirk J.
střelciLesenský P. (3), Rakovský L. (1)
fanoušciVeselá A.

Soupeř nás zaskočil hned od úvodu naprosto neskutečným nasazením, které díky svému mládí dokázal udržet po většinu zápasu. My jsme však naprosto nepochopitelně přistoupili na jeho hru, celoplošně lítali po hřišti a světe div se, taky to vydrželi až do konce. Ve chvílích, kdy nám trochu docházel dech nás výbornými zákroky udržel skvělý Machálek. Potom jsme naopak udeřili my a dvěma brankami v závěru strhli vítězství na svou stranu. Na závěr jsme byli unavení, ale spokojeni s předvedeným výkonem i nasazením. Zisk 6 bodů je cenným příspěvkem do tabulky i do našeho sebevědomí.

soupeřSOŠ OOM B
skóre4:1
střelciKlusáček J. (1), Lesenský P. (3)
muž zápasuKlusáček J.

Na zápas překvapivě nedorazil Zlatohlávek a proto se do branky postavil Machálek. Z naší strany to bylo výborné představení ve kterém jsme soupeře jasně přehrávali, tuto převahu jsme však dlouho nedokázali vyjádřit gólově. Trpělivost se nám ale nakonec vyplatila, protože jsme přece jen dokázali vstřelit další branky v závěru utkání a v klidu si tak dojít pro tři body.

12. 05. 2013 - Srbská
soupeřNashville
skóre6:5
sestavaChaloupka T., Gellner T., Klusáček J., Knopp R., Lajdorf M., Lesenský P., Machálek J., Rakovský L., Zlatohlávek D.
střelciKlusáček J. (1), Knopp R. (1), Lesenský P. (4)
muž zápasuLesenský P.

Podařený zápas ve kterém jsme mohli vstřelit i více branek, ale řadu situací jsme řešili až příliš zbrkle. O výsledku jsme rozhodli hlavně ve druhém poločase. Výrazně se projevila tvořivost hráčů Klusáčka a Rakovského se kterými měl soupeř velké problémy. Naplno se tak mohl pustit do útočení gólostroj Lesenský, který se trefil hned čtyřikrát do černého. Soupeř trestal naše chyby, sahal i po remíze, zasloužené tři body jsme ale dokázali těsně udržet.

28. 04. 2013 - Srbská
soupeřMitra C
skóre2:4
sestavaChaloupka T., Gellner T., Knopp R., Lajdorf M., Lesenský P., Machálek J., Vejlupek L., Zlatohlávek D., Špirk J.
kartyLajdorf M. (ŽK), Špirk J. (ŽK, ČK)
muž zápasuZlatohlávek D.
fanoušciJochmanová M., Machálková K., Veselá A., Votava D.

Ani ve druhém zápase nás nečekal soupeř, který by nás jednoznačně přehrával fyzičkou či technikou a my jsme toho opět nedokázali vůbec nijak využít. Trápili jsme se sami se sebou a když už jsme se po dvou trefách Lesenského a stavu 2:2 nadechovali k náporu a zisku všech tří bodů „zařízl” nás dnes velmi nedisciplinovaný Špirk, který dostal už svou třetí ŽK v těchto dvou zápasech a byl tak logicky vyloučen. Dvouminutovou přesilovku soupeře využil a naše spíše trapná snaha o hru bez brankáře v závěru pak vyústila ve čtvrtý gól do opuštěné branky a ztrátu utkání. Pokud bychom zahráli slušná utkání troufám si tvrdit, že jsme dnes mohli naplno bodovat, to co jsme však už podruhé za sebou předvedli vkládá vtíravou otázku jestli na to ještě vůbec máme. Světlou výjimkou na trápení týmu tak byl fantastický výkon brankáře Zlatohlávka, který je v prvních jarních kolech opravdovou oporou týmu a narození druhého potomka mu nalilo do žil vskutku nebývalou formu.

soupeřAntabus
skóre1:1
kartyŠpirk J. (ŽK)

Zápas jsme moc nezvládli a to i přestože nás soupeř nijak nepřehrával. V první polovině doslova čekal co se bude dít, čehož jsme my pohříchu nedokázali vůbec využít. Několik zajímavých pozic si sice vytvořil Lesenský, ty mu ale zmařil dobrými zákroky gólman soupeře. Ve druhé půli se projevil ostrý poločasový proslov Lesenského a naše výrazné zvýšení aktivity vyústilo v soustavný tlak a řadu šancí. Vyrovnání Lesenského na 1:1 nás nabudilo ještě více a sahali jsme po 3 bodech, ty nám však nechtěl dopřát brankář Antabusu, který zejména ve druhém poločase přiváděl naše střelce v čele s Lesenským doslova k zoufalství. Když pak v posledních vteřinách zazdil svou 300% šanci i Lajdorf, skončilo utkání ziskem pouze jednoho bodu. Hráč Knopp v tomto zápase nastoupil již ke svému 600. utkání v dresu Raz Náraz a zařadil se tak mezi hrající legendy !

14. 04. 2013 - Srbská
soupeřFrutti di Mare
skóre1:1
fanoušciJochmanová M., Machálková K., Veselá A.

První utkání jarní části ligy nás svedlo dohromady s vedoucím týmem tabulky a naším cílem bylo bodovat nebo ještě lépe vyhrát tak, abychom se začali přibližovat alespoň teoretické šanci na postup. První půle nám ještě docela vyšla a mít více štěstí v koncovce mohla skončit i výrazně lépe než jen 1:0 v náš prospěch. Druhý poločas však byl naprostou katastrofou, kdy jsme si od soupeře nechali nadiktovat styl i tempo hry a sami kazili i nejjednodušší přihrávky. Výsledný výsledek 1:1 je tak pro nás vpodstatě výhrou a z velké části za něj dnes můžeme poděkovat hlavně fantastickému Zlatohlávkovi. Dnes v brance doslova čaroval a přiváděl střelce soupeře k zoufalství a po právu je tak také vyhlášen nejlepším mužem utkání.

11. 11. 2012 - Srbská
skóre2:4
sestavaChaloupka T., Gellner T., Knopp R., Lesenský P., Machálek J., Rakovský L., Zlatohlávek D.

Technicky mnohem kvalitnějšího soupeře jsme na začátku zápasu překvapili proměněním ojedinělé šance. Tři hrubky v obraně pak daly soupeři dostatečný klid, na zvrat ve skóre již nebyla síla. Vyznamenal se především soupeřův gólman, kterému i dvakrát pomohla branková konstrukce. Vedení týmu musí přemýšlet o posilách: stárneme, konkurenceschopnost musí přinést mládí.

soupeřEldo
skóre3:4
sestavaChaloupka T., Gellner T., Knopp R., Lesenský P., Machálek J., Zlatohlávek D.
střelciLesenský P. (3)
muž zápasuKnopp R., Lesenský P.

Přestože jsme v zápase tahali po celou dobu za kratší konec, mohli jsme nakonec bodovat. Herně nás soupeř nepřehrával, fyzicky jsme však vzhledem k jednomu hráči na střídání postupně ztráceli půdu pod nohama a únava se projevovala do kombinace. Klidný průběh zápasu zdramatizoval Lesenský, který dvěma góly v závěru dokonal svůj hattrick, v závěru však nedal pokutový kop, což mu spoluhráči během zimní pauzy určitě ještě párkrát připomenou.

28. 10. 2012 - Srbská
skóre1:3
sestavaChaloupka T., Gellner T., Knopp R., Lajdorf M., Lesenský P., Machálek J.
střelciKnopp R. (1)
muž zápasuKnopp R.

Ve druhém utkání jsme bojovali daleko lépe a hráli naprosto vyrovnanou partii ve které jsme ze začátku měli navrch. Bohužel i zde jsme nedokázali proměnit velkou řadu šancí, z velké části díky fantastickému gólmanovi soupeře, který zneškodnil i ty nejvyloženější šance. Předvedený výkon byl velmi dobrý, mrzí tak zejména absence technických hráčů která nám dnes neumožnila bodovat. Podzimní část je nutno dohrát a přes zimní přestávku promyslet nutné posílení našeho týmu.

skóre1:8

Pouze s jedním hráčem na střídání jsme toho nemohli moc ukázat, navíc nás naprosto vychytal brankář soupeře. Ve druhém poločase už jsme nedokázali vzdorovat a na každý náš nepodařený útok zareagoval soupeř podařeným brejkem.

14. 10. 2012 - Srbská
skóre8:1
sestavaChaloupka T., Klusáček J., Knopp R., Lajdorf M., Lesenský P., Machálek J., Rakovský L.
střelciKlusáček J. (2), Knopp R. (2), Lesenský P. (3), Rakovský L. (1)
muž zápasuKlusáček J., Knopp R., Lesenský P.
fanoušciJochmanová M., Lesenská K., Lesenská M., Lesenský K., Popelářová B., Rakovská T., Veselá A.

Ve druhém utkání jsme nastoupili proti poslednímu týmu tabulky a zápas jsme si opravdu užili. Trio Lesenský-Knopp-Klusáček si dělalo s hráči soupeře doslova co chtělo a sázeli jednu branku za druhou takže o poločase jsme vedli už 6:0 !! Konečný výsledek a předvedená hra musela bavit i diváky a jubilant Lajdorf, který nastoupil již ke 600. zápasu za Raz Náraz mohl být více než spokojen ! Ziskem 6 bodů se tým vyhoupl už na 4.místo a může tak dále bojovat o posun na první místa tabulky.

skóre3:2
střelciKlusáček J. (1), Knopp R. (2)
muž zápasuKnopp R., Machálek J.
fanoušciChaloupka Š., Chaloupková A., Chaloupková H., Jochmanová M.

V prvním zápase jsme hráli kromě bodů také o prestiž, protože velmi mladý tým SOŠ OOM B vedl na hřišti i mimo něj všem dobře známý Vašek Kovář čímž bylo o motivaci z naší strany postaráno. Celé utkání se odehrálo v neskutečném tempu a je potřeba pochválit celý tým za nasazení a skvělou hru. Šutér Lesenský se tentokrát proměnil v excelentního nahrávače a tak mohli vyniknout jiní tři borci z našich řad. Skvělý Klusáček opět zářil a ke svému výkonu přidal i hezkou branku. Výjimečný výkon předvedl i Knopp, který dal dvě krásné branky, přičemž jeho druhá trefa rozhodla o našem vítězství. A naprosto fantastický Machálek chytil řadu šancí soupeře včetně penalty a byl základním stavebním kamenem našeho úspěchu.

30. 09. 2012 - Srbská
skóre2:8
fanoušciPopelářová B., Rakovská T., Veselá A.

Soupeř pouze v 5 hráčích bez možnosti střídat. My jsme ale podali jeden z nejhorších výkonů za poslední roky. Ostuda, zmar, zbytečný další komentář.

16. 09. 2012 - Srbská
skóre8:5
sestavaGellner T., Knopp R., Lajdorf M., Lesenský P., Machálek J., Rakovský L., Zlatohlávek D.
střelciLesenský P. (5), Rakovský L. (3)
muž zápasuRakovský L.
fanoušciJochmanová M., Lesenská K., Lesenská M., Veselá A.

Druhé utkání nám vyšlo výrazně lépe, navíc také soupeř byl mnohem hratelnější. Kromě šutéra Lesenského který nasázel hned pět parádních branek řádil vynikající Rakovský, jehož pohyb a šikovnost soupeři dělaly velké potíže. Ve druhém poločase jsme ukolébáni náskokem přestali hrát a protivník stáhl až na rozdíl dvou branek, hbitý Rakovský však skvělým sólem přes tři protihráče a nekompromisní střelou k tyči utnul jakékoliv naděje a završením svého hattricku potvrdil náš zisk tří bodů.

skóre2:3
sestavaGellner T., Knopp R., Lajdorf M., Lesenský P., Machálek J., Rakovský L., Vejlupek L., Zlatohlávek D.

V prvním poločase jsme byli lepším týmem a díky Lesenskému také ve vedení. Druhá půle tradičně horší z naší strany také díky chabé kondici bohužel odnesla všechny body na stranu soupeře. Co je potřeba vyzdvihnout je ale netradičně mizerný výkon Lajdorfa, který soupeři jeho branky výrazně usnadnil a také fantastického soupeřova gólmana, který zabránil alespoň 4 jasným brankám ve své síti.

02. 09. 2012 - Srbská
skóre1:1
sestavaChaloupka T., Klusáček J., Knopp R., Koukal J., Lajdorf M., Lesenský P., Rakovský L., Vejlupek L., Zlatohlávek D.
kartyKlusáček J. (ŽK), Knopp R. (ŽK)
muž zápasuKlusáček J., Vejlupek L.
fanoušciChaloupková H., Jochmanová M., Lesenská M., Lesenský K., Veselá A.

Na první zápas sezóny jsme dorazili v silné sestavě, tu však brzdila skutečnost, že za posledních cca 10 týdnů nedělal nikdo nic. Chybějící herní praxe a kondice byly poznat hlavně v druhém poločase. První půlku jsme soupeře přehrávali a jen díky skvělým zákrokům jejich gólmana nedokázali vsítit branky. Když se pak nakonec prosadil Lesenský, pustili jsme ve druhé polovině naprosto zbytečně soupeře do hry a výsledkem byla po naší taktické chybě remíza. Je to škoda, protože už to vypadalo že získáme první tři body. Po neproměněných šancích a pokusech do prázdné branky, kdy mrzí zejména tyč nastřelená Klusáčkem tak soupeř nakonec vyrovnal v poslední minutě a body se tak k naší nevoli budou dělit.